सुर्खेत। स्थानीय तहको निर्वाचनअन्तर्गत कर्णालीका ७९ मध्ये सबै पालिकाको चुनावी नतिजा सार्वजनिक भएको छ। निर्वाचन आयोगले सार्वजनिक गरेको तथ्यांकअनुसार यहाँ नेपाली कांग्रेस ३२ पालिका जितेर पहिलो दल बनेको छ।
नेकपा माओवादी केन्द्रले २३ पालिका जितेकोमा नेकपा एमाले १५ पालिकासहित तेस्रोमा समेटिएको छ। यसैगरी ४ पालिका नेकपा (नेकपा एकीकृत समाजवादी)ले र स्वतन्त्र उम्मेदवारले ४/४ पालिका जितेका छन्।
कांग्रेसले जितेका पालिका प्रमुखहरू
१) खार्पुनाथ गाउँपालिका (हुम्ला)– कर्णबहादुर रावल
२) कुमाख गाउँपालिका (सल्यान)– मानबहादुर बुढाथोकी
३) त्रिवेणी गाउँपालिका (सल्यान)– खिमबहादुर रावत
४) भैरवी गाउँपालिका (दैलेख)– रिताकुमारी शाही
५) कनकासुन्दरी गाउँपालिका (जुम्ला) – दामोदर आचार्य
६) महाबु गाउँपालिका (दैलेख) – लक्ष्मण गुरुङ
७) ठूलोभेरी नगरपालिका (डोल्पा) – स्वर्णबहादुर बुढा
८) हिमा गाउँपालिका (जुम्ला) – लक्ष्मण शाही
९) तिलागुफा नगरपालिका (कालिकोट)– शंकरप्रसाद उपाध्याय
१०) मुगूम कार्मारोङ गाउँपालिका (मुगु) – छिरिङ क्याप्ने लामा
११) सिद्धकुमाख गाउँपालिका (सल्यान)– भरत गिरी
१२) ठाटीकाँध गाउँपालिका(दैलेख)– रक्षबहादुर शाह
१३) कुशे गाउँपालिका (जाजरकोट) – हरिचन्द्र बस्नेत
१४) बाँफिकोट गाउँपालिका(रुकुम पश्चिम) – जनककुमार बाँठामगर
१५) चामुण्डा विन्द्रासैनी नगरपालिका(दैलेख) – गणेशकुमार शाही
१६) शारदा नगरपालिका (सल्यान) – प्रकाश भण्डारी
१७) शिवालय गाउँपालिका (जाजरकोट) – शेरबहादुर शाही
१८) पातारासी गाउँपालिका (जुम्ला) – पूर्णसिंह बोहोरा
१९) छायाँनाथ रारा नगरपालिका (मुगु) – विष्णुकुमार भाम
२०) पञ्चपुरी नगरपालिका (सुर्खेत) – लालविर भण्डारी
२१) बराहताल गाउँपालिका (सुर्खेत) –भीमबहादुर भण्डारी
२२) लेकबेशी नगरपालिका (सुर्खेत) –उमेशकुमार पौडेल
२३) नरहरीनाथ गाउँपालिका (कालिकोट) – नगेन्द्रबहादुर विष्ट
२४) गुर्भाकोट नगरपालिका ( सुर्खेत) – हस्त पुन
२५) छेडागाड नगरपालिका (जाजारकोट) – रत्नबहादुर खड्का
२६) मुसीकोट नगरपालिका (रुकुम पश्चिम)– महेन्द्र केसी
२७) हिमा गाउँपालिका (जुम्ला) – लक्ष्मणबहादुर शाही
२८) गुठीचौर गाउँपालिका(जुम्ला)–दानबहादुर बुढा
२९) तातोपानी गाउँपालिका (जुम्ला)– नन्दप्रसाद चौलागाई
३०) अदानचुली गाउँपालिका(हुम्ला)–मोहनबिक्रम सिंह
३१) सर्केगाड गाउँपािलका (हुम्ला) –ठानबहादुर रोकाया
३२)दुल्लु नगरपालिका(दैलेख) – भरत रिजाल
माओवादीले जितेका पालिका प्रमुखहरु
१) जगदुल्ला गाउँपालिका (डोल्पा) – नारासिङ रोकाय
२) मुड्केचुला गाउँपालिका(डोल्पा) – दत्तबहादुर शाही
३) नौमुले गाउँपालिका (दैलेख) – छविराम सुवेदी
४) ताँजाकोट गाउँपालिका (हुम्ला)– लालकेश जैसी
५) सानीभेरी गाउँपालिका(रुकुम पश्चिम) – बिर्खबहादुर विष्ट
६) नाम्खा गाउँपालिका(हुम्ला) – प्रेमबहादुर लामा
७) पलाँता गाउँपालिका (कालिकोट) – विष्णुबहादुर रोकाया
८) भगवतिमाई गाउँपालिका(दैलेख) – गणेश थापा
९) शुभकालिका गाउँपालिका(कालिकोट)– गोविन्दप्रसाद आचार्य
१०) सिमकोट गाउँपालिका (हुम्ला) – विजय भण्डारी
११) सिंजा गाउँपालिका (जुम्ला) – पूर्णप्रसाद धिताल
१२) नलगाड नगरपालिका (जाजरकोट) – डम्बरबहादुर रावत
१३) बनगाड कुपिण्डे नगरपालिका (सल्यान) – कर्णबहादुर बुढाथोकी
१४) त्रिवेणी गाउँपालिका (रुकुम पश्चिम) – गणेशकुमार केसी
१५) महाबै गाउँपालिका (कालिकोट) – खेमबहादुर सिंह
१६) चौरजहारी नगरपालिका (रुकुम पश्चिम) – पुष्प बादी
१७) आठबिसकोट नगरपालिका (रुकुम पश्चिम) – रबि के।सी।
१८) दार्मा गाउँपालिका (सल्यान) –निम बहादुर केसी
१९) खत्याड गाउँपालिका (मुगु)– अजबहादुर शाही
२०) आठबिसकोट नगरपालिका(रुकुमपश्चिम)–रवि केसी
२१) पचालझरना गाउँपालिका (कालिकोट)– देवबहादुर शाही
२२) रास्कोट नगरपालिका (कालिकोट)– धर्मराज शाही
२३) सुर्खेत चौकुने गाउँपालिका (सुर्खेत)– विवश बास्पाने
२४) जुम्लाको तिला गाउँपालिका (जुम्ला)– मोतीलाल रोकाया
एमालेले जितेका पालिका प्रमुखहरु
१) शेफोक्सुण्डो गाउँपालिका (डोल्पा)– धावा सम्डुङ गुरुङ(निर्विरोध)
२) गुराँस गाउँपालिका (दैलेख) – टोपबहादुर बिसी
३) डुङ्गेश्वर गाउँपालिका (दैलेख)– सुन्दरकुमार केसी
४) नारायण नगरपालिका (दैलेख) – लोमन शर्मा
५) जुनीचाँदे गाउँपालिका (जाजरकोट) – बेदबहादुर शाही
६) चिङ्गाड गाउँपालिका (सुर्खेत) – बोधविक्रम जिसी
७) भेरी नगरपालिका (जाजरकोट) – सिपी घर्ती
८) त्रिपुरासुन्दरी नगरपालिका (डोल्पा) – जुनचन्द्र रोकाय
९) कालिमाटी गाउँपालिका (सल्यान) – दानबहादुर केसी
१०) छत्रेश्वरी गाउँपालिका (सल्यान) – ओजबहादुर बुढाथोकी
११) आठविस नगरपालिका (दैलेख) – तर्कबहादुर बडुवाल
१२) वीरेन्द्रनगर नगरपालिका(सुर्खेत) –मोहनमाया ढकाल
१३) सिम्ता गाउँपालिका (सुर्खेत)– ऐनबहादुर चन्द
१४) भेरीगंगा नगरपालिका (सुर्खेत)–।।।।।।ढकाल
१५) बारेकोट गाउँपालिका (जाजरकोट)– वीरबहादुर गिरी
एकीकृत समाजवादीले जितेका पालिका
१) काइके गाउँपालिका (डोल्पा)– अंगतकुमार राना (निर्विरोध)
२) छार्काताङसोङ गाउँपालिका (डोल्पा)– सेनाङ गुरूङ (निर्विरोध)
३) कपुरकोट गाउँपालिका(सल्यान)– दुर्गा पुन
४) सोरु गाउँपालिका (मुगु) – धर्मराज शाही
स्वतन्त्र उम्मेदवार
१) खाँडाचक्र नगरपालिका (कालिकोट)– कमलबहादुर शाही
२) सान्नी त्रिवेणी गाउँपालिका (कालिकोट) – मोहनबहादुर केसी
३) चन्दननाथ नगरपालिका (जुम्ला) – राजुसिंह कठायत
४) चंखेली गाउँपालिका(हुम्ला)– प्यारीलाल शाही
Facebook Comment
Comment